Jaká budou opatření v souvislosti s koronavirem?

Situace s epidemií Covid-19 vede k tomu, že na kurzu budou zavedena některá opatření, kterými se budeme snažit minimalizovat riziko případné nákazy.

Pozitivní zprávou je, že současná opatření Ministerstva zdravotnictví nám bez větších komplikací umožňují kurz realizovat bez zásadních změn v programu i počtu účastníků. Převážná část programu probíhá ve venkovních prostorách, kde je případné šíření nákazy poměrně omezené - nicméně, jak jsme již dříve informovali, budeme ale přijímat následující opatření:

1) před nástupem do autobusu (a po příjezdu účastníků, kteří jedou vlastní dopravou) budeme všem účastníkům kontrolovat tělesnou teplotu bezdotykovými teploměry. V případě zvýšené teploty (hranice je 37,2 stupňů C) bohužel nebudeme moci povolit účastníkovi kurz absolvovat.

2) Všichni účastníci musí před nástupem na ubytování odevzdat vyplněné Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění. Prosíme o jeho stažení, vyplnění a vytisknutí před příjezdem na kurz.

3) v rámci večerních barů budeme využívat výhradně jednorázové plastové kelímky. Ekologické to bohužel příliš není, ale taková je situace.

 

Důrazně účastníkům doporučujeme:

1) Nesdílet společně lahve s alkoholem (rum není desinfekce, alespoň z pohledu Covidu)

2) Netulit se k nikomu, kdo u toho kýchá

3) Hygiena. A teplé oblečení, abyste nenastydli.

 

V souvislosti s epidemií Covidu je (v kontextu kurzu) potřeba si uvědomit několik věcí. Ačkoli se jedná o akci s přibližně 200 lidmi na turnus, reálně několik dní po kurzu nastoupíte do školy, kde se budete pohybovat mezi tisíci lidmi v posluchárnách, na chodbách, v Menze... a kde je to riziko nepoměrně vyšší. Nejlepší cesta jak minimalizovat riziko je důsledně dodržovat hygienu a snažit se udržet si imunitu (vitamín P není vitamín, pro upřesnění). Jsme si plně vědomi toho, že stejně jako každý rok bude na kurzu pár lidí nastydlých - naštěstí ne každá rýma z prochladnutí je Covid, a i když k tomu budeme přistupovat důkladněji než obvykle, nemá cenu se děsit každého kýchnutí. Ale pokud na kurzu nastydnete (a nebude to provázeno např. vysokými teplotami), minimálně vás budeme tlačit do nošení roušky.

 

 

 

O pořádajících organizacích

Tyto seznamovací kurzy jsou připravovány spolkem Adaptační kurz, z.s. (odpovědnost za technické a projektové zajištění) a bratrskou organizací ČZU:Go! (garant programu, instruktorů a informací o studiu).

Organizace jsou zaměřené na rozvoj projektového managementu členů organizace a zajištění aktivit pro studenty ČZU, které jsou organizovány během celého akademického roku.

Kde sídlíme

Adaptační kurz, z.s.

  • Svojsíkova 9
  • Praha 6
  • 16900

(pouze korespondenční adresa)

ČZU:Go!, z.s.

  • Koleje F, 4. patro
  • Kamýcká 1281
  • Suchdol, 165 00 Praha

Kontakty

V případě dotazů k seznamovacím kurzům nás prosím kontaktujte na e-mailu info@adaptacnikurz.cz nebo na telefonním čísle +420 721 579 949 (Marek).

.

Spolupráce

Máte nápad, jak seznamovací kurzy vylepšit? Nebo jak se zapojit do akcí které pořádáme po zbytek roku? Kontaktujte nás na predseda@czugo.cz

Stránky jsou vytvořeny organizacemi Adaptační kurz z.s. a ČZU Go! v roce 2019.